23 styczeń 2005 r

Koncert uczniów szkoły YAMAHA

         
             Firma Yamaha to nie tylko produkcja i sprzedaż instrumentów. Od 1954r w Japonii, a od roku 1992 w Polsce, powstała, rozwija się i udoskonala sieć placówek pod nazwą Szkoła Muzyczna Yamaha. Szkoła to przede wszystkim nowoczesne programy nauczania muzyki. Szkoła muzyczna Yamaha preferuje zasadę, że nie ma ludzi niemuzykalnych. Są tylko nieodkryte talenty.
            Do dzisiaj na terenie całego świata w systemie Szkół Muzycznych Yamaha liczba uczniów zamyka się w liczbie ponad 600 tys.
            Początki szkół muzycznych Yamaha w Polsce sięgają 1992r. Najpierw były to spotkania informacyjne, dotyczące systemu edukacji. Miały one miejsce w Warszawie, u jednego z dilerów Yamahy. Zebranych zainteresowała nowa, kontrowersyjna metoda grupowego nauczania gry na instrumentach. W 1993r wszyscy zainteresowani mieli okazję poznać przedstawicieli Działu Popularyzacji Muzyki w Szkole Muzycznej Yamaha.
            W styczniu, a następnie w maju 1994r powstały w Polsce dwie pierwsze Szkoły Muzyczne Yamaha. Obecnie jest ich ponad 70, uczy się w nich na różnych programach około 4000 uczniów.
We wrześniu 2004r Szkoła Muzyczna Yamaha pojawiła się w Dynowie.
             Przygotowała dla szkół z Dynowa i okolic audycje muzyczne dla około 1000 dzieci. Działalność szkoły rozpoczęła się w październiku.
              Wszyscy, którzy zechcieli i nadal chcą rozwijać swoje uzdolnienia i umiejętności muzyczne, mogą to robić pod kierunkiem nauczycieli – profesjonalistów. W Dynowie do Szkoły Muzycznej Yamaha uczęszcza wielu uczniów zarówno ze szkół podstawowych, gimnazjów a także szkół średnich. 23 stycznia 2005 r dla uczniów szkół ponadpodstawowych i średnich Dynowa zorganizowano koncert, w którym zaprezentowali nam swoje umiejętności:

1. Justyna Skiba;
2. Paweł Derda;
3. Jakub Sapa;
4. Rafał Skrabalak;
5. Artur Jadam;
6. Ewelina Skubisz;
7. Anna Niemiec;
8. Konrad Banaś;
9. Mieczysław Ferenc;
10. Ewelina Dańko;
11. Filip Balawejder;
12. Kinga Skrabalak;
13. Marta Kołt;
14. Wioletta Sochacka;
15. Anna Ostafińska;

oraz naczuczyciele ze szkoły YAMAHA:

Ewelina Czudecka;
Krzysztof Kut;
Jacek Kulikowski;
Andrzej Kucab.
 

Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii z koncertu.
 

 
 
 
 
     
   

Kliknij na zdjęcie aby powiększyć

 

fot. Jan Prokop


 

<--Wstecz

Strona aktualizowana przez Urząd Miasta Dynowa