16 styczeń 2005 r

VIII Młodzieżowy Konkurs Kolęd i Pastorałek

           Kolęda od wieków średnich wyrażała sobą wiele charakterystycznych elementów duszy narodowej. Jest w niej dostojność i skupienie duchowe, jest bujny temperament sarmacki, słowiańska zaduma i tęsknota, naiwność i czułość. Jest humor i wesołość, jest zamaszystość kontuszowego szlachcica i chłopa.
           W tej konwencji w niedzielę 16 stycznia 2005 w Domu Strażaka w Dynowie odbył się zorganizowany przez Stowarzyszenie Promocji i Rozwoju Regionu Dynowskiego oraz Miejski Ośrodek Kultury i Rekreacji w Dynowie „VIII Młodzieżowy Konkurs Kolęd i Pastorałek”.
            Kolędy zaprezentowało w konkursie sześć zespołów, Zespół Wokalny „Brevis” z Gimnazjum  w Dynowie, Zespół „QUADRO” z Harty, Zespół wokalno – instrumentalny „ISKRY” przy Zespole Szkół Nr 4 w Pawłokomie, Zespół wokalny LO w Dynowie oraz wokaliści Monika Paściak i Justyna Pinczer z Gmimnazjum w Dynowie.
            Poza konkursem wystąpił uprzyjemniając czas oczekiwania na werdykt jury Zespół wokalno – instrumentalny „Wesołe Nutki” ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Dynowie.
 

            Jury w składzie - przewodniczący – Antoni Dżuła oraz członkowie Janina Jurasińska i Andrzej Kucab po wysłuchaniu kolęd postanowiło przyznać następujące nagrody:
                I miejsce dla Zespołu „Brevis” z Gimnazjum w Dynowie;
               II miejsce dla Zespołu wokalnego przy Liceum Ogólnokształcącym w Dynowie;
              III miejsce dla Zespołu  „ISKRY” z Zespołu Szkół Nr 4 w Pawłokomie.

Przyznano również dwa wyróżnienia dla: Zespołu „QUADRO” z Harty oraz Moniki Paściak z Gimnazjum w Dynowie. Laureaci trzech pierwszych miejsc otrzymali symboliczne nagrody Złotej, Srebrnej i Brązowej Bombki oraz nagrody pieniężne ufundowane przez Burmistrz Miasta Dynowa.

Przyznano również wyróżnienia w postaci rzeźbionych statuetek zwierząt, nagrodę Burmistrz Miasta dla Justyny Pinczer oraz nagrodę specjalną ufundowaną przez „Zajazd Pod Semaforem” dla dzieci z zespołu „Wesołe Nutki” – bezpłatny poczęstunek w zajeździe.
Imprezę zakończono wspólnym kolędowaniem, zapraszamy za rok.Organizatorzy dziękują za przygotowanie nagród w postaci „Bombek” oraz „Statuetek Wyróżnień” Państwu Annie i Grzegorzowi Hardulak.
 

        

Uroczyste otwarcie VIII Młodzieżowego Konkursu Kolęd i Pastorałek Nagrody w konkursie -symboliczne  "Bombki" Jury konkursu w składzie od lewej Andrzej Kucab, Antoni Dżuła, Janina Jurasińska
Zespół „ISKRY” z Zespołu Szkół Nr 4 w Pawłokomie Zespół „Brevis” z Gimnazjum w Dynowie Monika Paściak z Gimnazjum w Dynowie
Zespół wokalny przy Liceum Ogólnokształcącym w Dynowie; Justyna Pinczer z Gimnazjum w Dynowie Zespołu „QUADRO” z Harty
Zespół wokalno - instrumentalny "Wesołe Nutki" ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Dynowie Licznie zgromadzona publiczność Zwycięzcy konkursu "Na Bis"
Wręczenie I nagrody Wręczenie II nagrody Wręczenie III nagrody
Nagroda specjalna ufundowana przez "Zajazd Pod Semaforem" dla  "Wesołych Nutek" z ZP Nr 2 w Dynowie Wspólne śpiewanie kolęd Wyróżnienie Burmistrza dla Justyny Pinczer

Kliknij na zdjęcie aby powiększyć

 

fot. Jan Prokop


 

<--Wstecz

Strona aktualizowana przez Urząd Miasta Dynowa