11 listopad 2004

Uroczystości obchodów 86-lecia odzyskania Niepodległości

Uroczysta Sesja Rady Miasta Dynowa

                                                                                        

        W dniu 11 Listopada 2004 r odbyły się uroczystości obchodów 86-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Obchody rozpoczęły się Mszą Św. w kościele parafialnym w Dynowie, w której uczestniczyli przedstawiciele władz lokalnych, poczty sztandarowe instytucji oraz zakładów pracy, kombatanci, harcerze, zaproszeni goście, młodzież i mieszkańcy miasta.
      

       Po mszy Św. uczestnicy na czele z Orkiestrą Ochotniczej Straży Pożarnej w Dynowie przemaszerowali przez rynek miasta do Domu Strażaka gdzie miały miejsce główne uroczystości. Po przywitaniu oraz odśpiewaniu hymnu Przewodniczący Rady Miejskiej Pan Zygmunt Frańczak zaprosił wszystkich przybyłych do obejrzenia programu artystycznego, przygotowanego przez młodzież z Zespołu Szkół Nr 1 w Dynowie.

        Recytowane przez dzieci wiersze oraz pieśni patriotyczne wprowadziły zebranych w klimat zadumy nad losami narodu polskiego, którego dopełnieniem stał się okolicznościowy referat odświeżający pamięć patriotycznych tradycji wygłoszony przez Pana Mariusza Chomę – historyka Liceum Ogólnokształcącego w Dynowie oraz wystąpienie Radnego Powiatu Rzeszowskiego Aleksandra Stochmala. Obchody zakończono wspólnym spotkaniem oraz wspomnieniami pełnymi refleksji.
 
 

Poczty sztandarowe instytucji, zakładów pracy oraz harcerze Msza św. w kościele parafialnym w Dynowie Zespół Chóralny "Akord"
Przemarsz do Domu Strażaka przy ul. Szkolnej Poczty sztandarowe Orkiestra Dęta OSP Dynów -  przemarsz ulicami miasta
Przewodniczący Rady Miasta Dynowa Zygmunt Frańczak Program artystyczny przygotowany przez młodzież Zespołu Szkół Nr 1 Radny Powiatu Rzeszowskiego Pan Aleksander Stochmal
Zaproszeni goście Pan Mariusz Choma - referat okolicznościowy Zaproszeni goście
Widok na salę Domu Strażaka Okolicznościowy program artystyczny Wystąpienie Przewodniczącego Rady Miasta

naciśnij na zdjęcie aby powiększyć

fot. Jan Prokop

 

 

<--Wstecz

Strona aktualizowana przez Urząd Miasta Dynowa