3 lipiec 2005 r.

Gala Fesiwalu Kultury Karpackiej

"W poszukiwaniu wspólnych korzeni..."

        3 lipca 2005 roku miała miejsce uroczysta Gala Festiwalu Kultury Karpackiej zorganizowana w ramach projektu pn. "Kultura bez granic - w poszukiwaniu wspólnych korzeni" - polsko - ukraińska współpraca kulturalna Dynów - Kulików.

Realizacja programu współpracy kulturalnej rozpoczęła się 22 kwietnia 2005 r., kiedy to odbył się „Polsko – Ukraiński Przegląd Tańców Regionalnych” połączony z Festynem Folklorystycznym. Impreza została poprzedzona warsztatami tanecznymi dla dzieci i młodzieży szkolnej prowadzonymi przez instruktora. Układy przygotowane na warsztatach prezentowane były również podczas koncertu. Festynowi towarzyszyły wystawy twórczości ludowej polskiej i ukraińskiej oraz degustacja kuchni regionalnej.

22 maja 2005 r. odbył się Dzień Ukrainy w ramach I etapu Dni Pogórza Dynowskiego – Pogórzańska Nuta. Prezentowane były występy przygranicznych zespołów folklorystycznych i muzycznych z Ukrainy, Słowacji i Pogórza Dynowskiego.
Kolejnym etapem realizowanego projektu był wspólny polsko – ukraiński Festiwal Kultury Karpackiej którego to galowy koncert odbył się w niedzielę 3 lipca na Rynku Miasta w Dynowie. W ramach Festiwalu zaprezentowały się zespoły muzyczne i taneczne z Pogórza Dynowskiego, Słowacji oraz Regionu Żółkiewskiego na Ukrainie.
 

Zapraszamy do obejrzenia foto-galerii z imprezy.

     
 
 
     
     

Kliknij na zdjęcie aby powiększyć

 

fot. Jan Prokop

UWAGA !!!
Prawa autorskie zastrzeżone! Kopiowanie i rozpowszechnianie materiałów w szczególności fotografii zawartych w serwisie bez wiedzy i zgody autora ZABRONIONE.
Prawa autorskie do zdjęć zamieszczonych w serwisie należą do ich właścicieli.


 

<--Wstecz

Strona aktualizowana przez Urząd Miasta Dynowa